Letni Festiwal Muzyczny

O festiwalu

Malownicza Jastrzębia Góra, oddalona od centrów kultury i centrów ekonomiczno - gospodarczych, dzięki organizacji Międzynarodowego Letniego Festiwalu Muzycznego "Słowo i muzyka u Jezuitów" stała się prężnie rozwijającym się ośrodkiem kultury muzycznej, którego centrum stanowi jastrzębiogórski kościół pw. św. Ignacego Loyoli.

 

Organizowane koncerty organowe mają zachęcić wielopokoleniowe rodziny do obcowania, również w okresie wakacyjnym, z kulturą wysoką. Sprzyjać temu będzie zróżnicowany repertuar koncertów festiwalowych, jak i wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalowe.

 

Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny "Słowo i muzyka u Jezuitów" stanowi nie tylko istotny wkład w rozwój narodowej kultury na terenie Polski, ale jest również znaczącym forum wymiany kontaktów pomiędzy artystami   z krajowych i zagranicznych ośrodków muzycznych, co owocuje wzrostem znaczenia kultury polskiej  w Europie Zachodniej oraz za wschodnią granicą.  Udział w koncertach wybitnych autorytetów - artystów różnych wyznań, narodowości, prezentujących zróżnicowane praktyki wykonawcze daje możliwość prezentacji muzyki organowej w ciekawy i oryginalny sposób.

 

Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i muzyka i Jezuitów” w Jastrzębiej Górze (współorganizowany przez Polską Filharmonię Bałtycką im. F. Chopina w Gdańsku) towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Organowej w Oliwie.

 

Podczas 16 koncertów, w dniach 1 lipca – 26 sierpnia 2017 roku, jastrzębiogórskiej publiczności swe umiejętności zaprezentują zaproszeni organiści, instrumentaliści i wokaliści – artyści z najwyższej światowej półki oraz wybitnie utalentowani artyści młodego pokolenia. Ten kontrast artystyczny, łączący doświadczenie z młodością oraz prezentacja zróżnicowanych form muzycznych stanowić będzie interesującą formułę koncertów. Niedawno powstałe, dedykowane Maestro Krzysztofowi Pendereckiemu, duże organy koncertowe kościoła p.w. św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze są magnesem przyciągającym artystów oraz niezliczone rzesze polskich i zagranicznych turystów odwiedzających latem ten malowniczy zakątek Polski. Jezuicki festiwal ma już swoją tradycję i wierną publiczność koncertową. 

 

 

 

Patronat honorowy:

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy:

 

 • Parafia rzymsko-katolicka pw. Św. Ignacego Loyoli i św. Andrzeja Boboli w Jastrzębiej Górze
 • Ojcowie Jezuici
 • Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
 • Pomorskie Stowarzyszenie „Musica Sacra”

 

Współpraca:

 •  Towarzystwo Miłośników Jastrzębiej Góry
 • Kaszubskie Koło Gospodyń Wiejskich "Jastrzębianki"
 • Sołectwo Jastrzębia Góra
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Jastrzębiej Górze
 • Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w Jastrzębiej Górze
 • Fundacja Rozwoju Jastrzębiej Góry
 • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej
 • Wydawnictwo OPERON

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

Porządek Mszy Św. i Nabożeństw

 

NIEDZIELA

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

pw. św. Ignacego Loyoli

7.00  9.00  11.00  18.00

 

KAPLICA św. Andrzeja Boboli - Siostry Nazaretanki

ul. Kaszubska 9

12.15

 

TUPADŁY Kaplica Cmentarna pw. Zmartwychwstania Pańskiego

ul. Pucka 60

15.00


DNI POWSZEDNIE

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

pw. św. Ignacego Loyoli

7.00  18.00

 

KAPLICA św. Andrzeja Boboli - Siostry Nazaretanki

ul. Kaszubska 9

środy i soboty
CZERWIEC-SIERPIEŃ: 19.00
WRZESIEŃ-MAJ: 17.00

 

 

SPOWIEDŹ

W niedziele 30 minut przed każdą mszą.
W dni powszednie 30 minut przed mszą wieczorną.