Katechezy Przedmałżeńskie

KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Jastrzębia Góra, 10-11 maja 2024

JEDEN WEEKEND

Przygotowanie do sakramentu małżeństwa kiedyś nazywane "Kursem" dziś nazywane "Katechezami" otrzymuje zmienioną formę i odbywa się w jeden weekend. Dwa dni spotkań to piątek w godz. 1700-2100 oraz sobota w godz. 900-1600

OBIEGÓWKA

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gdańskiej przygotowało informator dla narzeczonych, który ma być pomocą w ich przygotowaniu do zawarcia sakramentu małżeństwa. Informator zawiera list do narzeczonych z zachętą do owocnego przeżycia czasu formacji przedmałżeńskiej, a także kalendarium przygotowań oraz formularz, który po opieczętowaniu w parafii, gdzie planowany jest ślub, staje się tzw. OBIEGÓWKĄ do zbierania podpisów podczas przebytych katechez i spotkań w poradni. Informator ten obowiązuje na terenie Archidiecezji Gdańskiej i w wersji papierowej trafił do wszystkich parafii. Narzeczeni powinni otrzymać go w parafii, gdzie na 12 miesięcy przed ślubem zgłaszają wolę zawarcia małżeństwa i rezerwują termin ślubu. Przybywając na Katechezy Przedślubne należy posiadać ze sobą opieczętowaną Obiegówkę

Obiegówka PDF

ZAPISY

Do udziału w Katechezach wymagane są zapisy online przy pomocy poniższego formularza. Przed wypełnieniem formularza prosimy zapoznać się z regulaminem.

REGULAMIN

1. Organizatorem Katechez Przedmałżeńskich jest Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ignacego Loyoli i św. Andrzeja Boboli w Jastrzębiej Górze.
  2. Katechezy odbywają się w formie weekendowej, dwa dni w tygodniu (piątek, sobota).
  3. Cykl Katechez składa się z czterech bloków tematycznych:
    1. Piątek 1700–2100 Tematy 1-2
    2. Sobota 900–1600 Tematy 3-4, Tematy 5-6, Tematy 7-8
  4. Aby uczestniczyć w Katechezach należy:
    1. posiadać "Obiegówkę" opieczętowaną w parafii ślubu
    2. zapoznać się z niniejszym regulaminem
    3. wypełnić formularz zgłoszeniowy
    4. uiścić opłatę online w wysokości 100 zł od osoby (po otrzymaniu e-maila zwrotnego o przyjęciu)
  5. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego nie jest jednoznaczne z przyjęciem pary na wybrany termin. Organizatorzy potwierdzają w osobnym e-mailu udział w Katechezach.
  6. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
  7. Narzeczeni decydując się na udział w Katechezach zobowiązani są tak zaplanować czas, aby oboje mogli razem uczestniczyć w Katechezach od początku do końca cyklu.
  8. Narzeczeni przybywają z dokumentem potwierdzającym tożsamość 15 min przed rozpoczęciem Katechez.
  9. Narzeczeni otrzymują materiały do pracy własnej w czasie trwania Katechez.
  10. Zabrania się nagrywania treści i przebiegu Katechez. W przypadku naruszenia niniejszego zakazu organizator może wyprosić uczestników ze spotkania.
  11. Po ukończeniu Katechez narzeczeni otrzymują stosowne potwierdzenie w "Obiegówce".
  12. W przypadku rezygnacji narzeczeni mają obowiązek powiadomić organizatorów najpóźniej na tydzień przed wyznaczonym terminem Katechez. Powiadomienie późniejsze powoduje brak zwrotu uiszczonej opłaty.

KLAUZULA INFORMACYJNA

1. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka  pw. św. Ignacego Loyoli i św. Andrzeja Boboli w Jastrzębiej Górze.
  2. Dane osobowe będą przetwarzane:
    1. w celu realizacji Katechez Przedmałżeńskich i wydania zaświadczenia o uczestnictwie,
    2. w celu prowadzenia rozliczeń, księgowości i sprawozdawczości finansowej,
    3. w celu realizacji innych obowiązków wynikających z przepisów prawa.
  3. Dane osobowe pozyskujemy w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia Katechez Przedmałżeńskich, wydania i udostępnienia zaświadczenia, są to: imię, nazwisko, data urodzenia, adres pocztowy, adres e-mail, nr telefonu.
  4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów przetwarzania.
  5. Udziału w Katechezach Przedmałżeńskich jest jednocześnie wyrażeniem zgody na udostępnianie wizerunku uczestników, na przetwarzanie wizerunku utrwalonego w postaci zdjęć, publikację w materiałach informujących. Zgoda nie jest ograniczona terytorialnie i obowiązuje od dnia jej wyrażenia do czasu jej cofnięcia.

PORADNIA RODZINNA

Oprócz udziału w Katechezach należy jeszcze odbyć spotkania w Poradni Rodzinnej. Na terenie Archidiecezji Gdańskiej wizyta w Poradni Rodzinnej to cykl trzech spotkań, trwających ok. 1 godz. w odstępach minimum 2-tygodniowych, na żywo (nie on-line) i dla każdej pary osobno. Na pierwszym spotkaniu narzeczeni otrzymują na własność komplet materiałów edukacyjnych. Standaryzowana odpłatność uczestnictwa w poradni wynosi 150 zł za cykl przygotowania od pary, którą narzeczeni uiszczają na pierwszym spotkaniu.

Można wybrać dowolną poradnię na terenie Archidiecezji Gdańskiej:

Poradnia Rodzinna w Jastrzębiej Górze

Poradnie Rodzinne w Archidiecezji Gdańskiej

KONTAKT

Więcej informacji w sprawie Katechez Przedmałżeńskich udziela Żaneta Stawicka tel. 510 286 713 (odbiera w godzinach popołudniowych)

ZAPISY NA KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Jastrzębia Góra, 10-11 maja 2024