Konkurs Biblijny

 

 

 

,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYNIKI Rejonowego Etapu Konkursu Biblijnego, który przeprowadzono 6 marca 2015 r.

W kategorii Szkoły Podstawowe

I miejsce - Malwina Machniak- SP w Pucku,
I miejsce - Zuzanna Ksobiech - SP w Pucku
II miejsce – Wiktoria Ceynowa - SP w Leśniewie
III miejsce – Dawid Mielewczyk - SP Puck
III miejsce - Konrad Reinhold - SP Puck
IV miejsce - Dominika Głowienka - SP Łebcz
V miejsce- Roksana Mach - SP J.Góra
V miejsce - Remigiusz Gryszko - SP Puck


WYRÓŻNIENIA

Daria Sikorra - SP J. Góra
Milena Styn- SP J.Góra
Weronika Włodarczyk- SP J.Góra
Angelika Ellwart - SP Łebcz
Marta Borkowska - SP Strzelno
Stanisław Jeka - SP Chłapowo
Michalina Wrońska - SP Leśniewo
Michał Godlewski - SP Puck


W kategorii Gimnazja

I miejsce –  Laura Witza - Gimnazjum Wierzchucino
II miejsce – Wojciech Reszka - Gimnazjum Publiczne w Pucku
III miejsce – Wojciech Malottki - Gimnazjum Publiczne w Pucku
IV miejsce – Aleksandra Tulin - Gimnazjum w Krokowej
V miejsce - Oliwia Karsznia - Gimnazjum we Władysławowie


WYRÓŻNIENIA

Maciej Kuptz - Gimnazjum w Krokowej
Karolina Złoch - Gimnazjum Publiczne w Pucku
Karolina Jędrych - Gimnazjum Niepubliczne w Pucku
Julia Struk - Gimnazjum w Wierzchucinie
Maria Borysiak - Gimnazjum  w Krokowej
 


KONKURS PLASTYCZNY rozstrzygnięto następująco:

I miejsce
Klaudia Błażk - kl. III Leśniewo
Wiktoria Wenta - kl. III SP Leśniewo
Małgorzata Rusak - kl.II SP 2 Władysławowo
Maja Grabowska - kl.III SP Gnieżdżewo
Antonina Górska - kl. II SP Połczyno

II miejsce
Alicja Borchmann - kl.III SP Wierzchucino
Aleksandra Węgrowska - kl.III SP Karwia
Nadia Joachimiak-Szpinda - kl.III SP Połczyno
Wiktoria Junga  - kl.I SP Mrzezino
Julia Lewicka - kl.II SP 3 Władysławowo

III miejsce
 Konrad Sobota - kl.III  SP Łebcz
Faustyna Szefka - kl.III  SP Leśniewo
Aleksandra Lesnau - kl. III SP Gnieżdzewo
Joanna Roszman - kl.I   SP Połczyno
Michał Danielewicz - kl.II   SP Karwia
 
IV miejsce
 Wiktoria Skrzypkowska - kl.III SP  Gnieżdżewo
Zofia Goyke - kl.III  SP Wierzchucino
Oliwia Skrzypkowska - kl.I  SP  Gnieżdzewo
Matylda Szefka - kl.I  SP  Leśniewo
Karolina Żywicka - kl.I  SP  Mrzezino
 
V miejsce
 Nikola Wyrwał - kl. III   SP Połczyno
Hanna Jeschke - kl.III   SP  Wierzchucino
Hubert Otrombke - kl. II   SP  Łebcz
Zofia Adrian - kl. II   SP  Strzelno
Witold Adrian - kl. O  SP  Strzelno
 
Laureatów i zainteresowanych Konkursem Biblijnym zapraszamy na uroczyste podsumowanie etapu rejonowego, które odbędzie się 15 marca 2015 r. po Mszy Św. o godz. 11.00 w kościele w Jastrzebiej Górze.

 

 


 ≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

 

Konkurs Biblijny dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu powiatu puckiego organizujemy od 2002 roku.

Celem konkursu jest upowszechnianie znajomości Pisma Świętego i wprowadzanie w życie wartości ewangelicznych.

Katecheci w szkołach zaznajamiają uczniów z tematyką i regulaminem konkursu na bieżący rok. Konkurs przebiega etapami: klasowy, szkolny, rejonowy i wojewódzki.
Dla uczniów Klas: O, I, II, III i przedszkoli proponujemy konkurs plastyczny.
 
Akcja Katolicka przy parafii Św. Ignacego Loyoli jest organizatorem Konkursu Biblijnego stopnia rejonowego.
 
W Kościele w Jastrzębiej Górze spotykają się uczestnicy Konkursu Biblijnego, którzy uzyskali najwyższą punktację i zostali wytypowani przez Szkolne Komisje Konkursowe.
Laureaci konkursu rejonowego biorą udział w wojewódzko-metropolitalnym konkursie organizowanym w Rumi.
 
Od trzech lat Konkurs Biblijny jest Konkursem Kuratoryjnym.
 
Dla zwycięzców przygotowujemy wartościowe nagrody książkowe. Od szeregu lat sponsorami Konkursu Biblijnego są
Urząd Miasta Władysławowa i Starostwo Puckie.
 
Dla wszystkich uczestników Konkursu Biblijnego mamy słodki poczęstunek, który zawdzięczamy lokalnym sponsorom.
 
 
Rozpoczął się Konkurs Biblijny 2013/14, któremu patronują:
 
Jego Ekselencja abp Sławoj Leszek Głódź- Metropolita Gdański
Jego Magnificencja ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński - Rektor UKSW
ks. dr Marek Chmielewski - Inspektor Inspektorii św. Wojciecha w Pile
mgr Halina Szydełko - Prezes Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej w Polsce
mgr Elżbieta Wasilenko - Pomorski Kurator Oświaty
ks. Bartłomiej Strak - Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Gdańskiej
mgr Renata Ropela - Dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
ks. prałat Piotr Toczek - Asystent Kościelny DIAK Diecezji Gdańskiej
ks. Kazimierz Chudzicki SDB- Proboszcz Parafii NMP WW w Rumi
 
Tematem konkursu jest KSIĘGA RODZAJU.
Uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjów powiatu puckiego przygotowują się do etapu szkolnego.
Rejonowy etap odbędzie się 7 marca 2014 roku o godz 13:30 w kościele pw. św. I. Loyoli w Jastrzębiej Górze.
Dla Przedszkoli , kl. 0 I - III Szkół Podstawowych proponujemy Konkurs Plastyczny.
Regulaminy wymienionych konkursów znajdują się na www.ak.rumia.pomorskie.pl zakładka Konkurs Biblijny.
Nad przebiegiem konkursów czuwa  Komisja Konkursowa.

 

Słowo o muzyka u Jezuitów

 

Porządek Mszy Św. i Nabożeństw

 

Niedziele i Święta nakazane

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

pw. św. Ignacego Loyoli

8:00, 9:30, 11:00, 18:00

 

KAPLICA ŚW. ANDRZEJA BOBOLI - Siostry Nazaretanki

ul. Kaszubska 9,

12.15

 

Dni powszednie

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

pw. św. Ignacego Loyoli

7.30, 18.00

 

KAPLICA ŚW. ANDRZEJA BOBOLI - Siostry Nazaretanki

ul. Kaszubska 9

środy / soboty

WRZESIEŃ / CZERWIEC : 17.00