Kraków – Wadowice

23-26 marca 2023

Dzień I

23.03.2023 czwartek

Zbiórka przy kościele o godz. 5:00 przy kościele w Jastrzębiej Górze. Następnie przejazd do Krakowa - miasta młodości Jana Pawła II. Na trasie wizyta na Jasnej Górze - duchowej stolicy Polski. Obiadokolacja w krakowskiej restauracji. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Ibis Budget Kraków Stare Miasto.

Dzień II

24.03.2023 piątek

Śniadanie. Zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem Krakowa – miasta związanego z życiem Jana Pawła II, trasą: Pałac Arcybiskupów Krakowskich – miejsce słynnych spotkań papieża Polaka z wiernymi w oknie przy ul. Franciszkańskiej 3, Bazylika św. Franciszka, Muzeum Archidiecezji Krakowskiej, Katedra na Wawelu, Sanktuarium na Skałce pw. św. Stanisława, Kościół Mariacki, rynek. Obiadokolacja w krakowskiej restauracji. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień III

25.03.2023 sobota

Śniadanie. Następnie przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej gdzie znajduje się zespół klasztorny OO. Bernardynów oraz Bazylika Matki Boskiej Anielskiej. Nawiedzenie Sanktuarium.

Dalsza podróż do Wadowic – miejsca narodzin i chrztu Karola Wojtyły. Nawiedzenie Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny z kaplicą św. Jana Pawła II. Wizyta w Muzeum Domu św. Jana Pawła II.

Po drodze do Krakowa wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie znajdują się relikwie św. Faustyny oraz słynący łaskami obraz Chrystusa Miłosiernego, który został namalowany przez krakowskiego malarza Adolfa Hyłę. To właśnie ten obraz, z podpisem „Jezu Ufam Tobie”, zasłynął i jest znany na całym świeci. Wizyta w Centrum Jana Pawła II.

Obiadokolacja na krakowskich Kazimierzu. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień IV

26.03.2023 niedziela

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze wizyta w dominikańskim Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Matka Boża w Gidlach cieszy się sławą Uzdrowicielki chorych. Dalsza podróż do Jastrzębiej Góry. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

CENA 995 zł

ŚWIADCZENIA

• przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,
  • noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelu Ibis Budget Kraków Stare Miasto,
  • śniadania,
  • obiadokolacje,
  • opieka pilota na trasie pielgrzymki,
  • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.

CENA NIE ZAWIERA

• biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
  • biletów komunikacji miejskiej,
  • indywidualnego nagłośnienia.