50 lat Parafii

WDZIĘCZNOŚĆ RADOŚĆ NADZIEJA

Uroczyste rozpoczęcie obchodów Jubileuszu 50-lecia naszej Parafii odbyło się 20 marca 2021 roku. Eucharystię dziękczynną sprawował o. Prowincjał Tomasz Ortmann SJ z epidemicznym udziałem najwierniejszych parafian zebranych w kościele i e-parafian przed monitorami w domach. Zwieńczeniem uroczystości było poświęcenie Kamienia Jubileuszowego oraz Tablicy Pamiątkowej na placu przed kościołem. W ten sposób rozpoczęliśmy rok celebrowania złotej rocznicy.

Do ołtarza przyniesiono następujące dary jubileuszowe:

1. Bochen chleba – niosą go państwo Renata i Stanisław Licau, którzy jako pierwsi zawarli związek małżeński w nowo powstałej parafii 50 lat temu.
  2. Dzieci z przedszkola w Tupadłach niosą makietę kościoła, dzieci z przedszkola i SP w Jastrzębiej Górze z klas 1-3 niosą symboliczne serca wraz z odciskami swoich paluszków, dzieci z warsztatów maryjnych przynoszą makietę Jastrzębiej Góry. Dzieci są przyszłością narodu – dziś niosą swoje małe cegiełki, które staną się w przyszłości wielkimi czynami.
  3. Swoje dary niosą młodzi: globus i kwiat. Bóg każdego obdarza wyjątkowym powołaniem. Młodzi są przyszłością parafii, ojczyzny i naszej planety.
  4. Przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Jastrzębiej Góry i Rady Parafialnej niosą świecę – symbol wiary i obecności Chrystusa.
  5. Przedstawiciele lektorów niosą Wodę św. Ignacego, do której ufundowali nowy dystrybutor.
  6. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie przynosi Biblię po kaszubsku.
  7. Wśród darów jubileuszowych znalazły się również: maszty, kamień jubileuszowy oraz banery i dekoracje, których ofiarodawcami są: Rada Parafialne, Towarzystwo Miłośników Jastrzębiej Góry, Sołtys Jastrzębiej Góry, Rodzice tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Fundacja Rozwoju Jastrzębiej Góry i inni ofiarodawcy indywidualni i anonimowi.