Barcelona Lourdes Loyola

KASZUB TRAVEL

Pielgrzymka śladami św. Ignacego Loyoli

21-28 października 2024

Barcelona – Andora – Lourdes – San Sebastian – Loyola – Pampeluna – Javier – Monserrat – Barcelona

DZIEŃ 1

PONIEDZIAŁEK 21.10.2024 – Barcelona – Andora (231 km)

Zbiórka pielgrzymów na gdańskim lotnisku o godz.3:40. Odprawa biletowa-bagażowo, a następnie wylot o godz. 5:40. Przylot na lotnisko w Barcelonie o godz. 12:35. Przejście do hiszpańskiego autokaru i przejazd do Księstwa Andory – małego państwa położonego w Pirenejach pomiędzy Hiszpanią i Francją. Zakwaterowanie w hotelu w stolicy Andory. Spacer po starym centrum miasta: Casa de la Vall (siedziba parlamentu) oraz centra handlowe z możliwością zrobienia zakupów wolnych od podatków. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

WTOREK 22.10.2024 – Andora – Lourdes (356 km)

Śniadanie. Pobyt w Andorze, słynącej z pięknych widoków krajobrazów górskich. Pożegnanie z Andorą i przejazd w kierunku granicy z Francją – pokonując pirenejskie Pireneje. Przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, a po niej przejście do sanktuarium i udział w procesji Maryjnej ze świecami o godz. 21:00. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3

ŚRODA 23.10.2024 – Lourdes

Śniadanie. Wyjście z hotelu do Le Cachot – dom w którym rodzina Soubirous mieszkała w czasie objawień, następnie spacer do Młyna Boly – gdzie urodziła się Bernadeta i w którym mieszkała przez 10 szczęśliwych lat, a następnie do kościoła parafialnego w który znajduje się chrzcielnica z czasów Bernadety. Przejście do sanktuarium – nawiedzenie: Groty Masabielskiej- miejsca objawień, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Bazyliki Górnej, Krypty.

Popołudnie pozostawimy do dyspozycji pielgrzymów. Można skorzystać z basenów lub udać się na Drogę Krzyżową, lub na procesję Eucharystyczną połączoną z błogosławieństwem chorych o godz. 17:00. Obiadokolacja około godz. 19:00. Procesja Maryjna ze świecami o godz. 21:00. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 4

CZWARTEK 24.10.2024 – Lourdes – San Sebastian – Loyola (242 km)

Po śniadaniu opuścimy  Lourdes  udamy się  na granice z Hiszpanią, po przekroczeniu której rozpoczniemy  zwiedzanie wewnętrznego Kraju Basków i rodzinnych stron św. Ignacego Loyolii: San Sebastian – stolica prowincji Gipuzkoa, Zarautz – punkt widokowy, Getaria - urokliwa rybacka wioska. Dzień zakończymy w Loyoli – miejscu urodzenia św. Ignacego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5

PIĄTEK 25.10.2024 - Loyola – Pampeluna – Javier (135 km)

Śniadanie. Wizyta w miejscach związanych z założycielem Jezuitów. Zobaczymy imponującą bazylikę i wieżę w której się urodził i mieszkał św. Ignacy Loyola. Następnie udamy się do Pampeluny – stolicy prowincji Nawarra – miasta nawrócenia św. Ignacego (Katedra, Plaza del Castillo). Na obiadokolację i nocleg przejedziemy do Javier – miejsca urodzenia św. Franciszka Ksawerego .

DZIEŃ 6

SOBOTA 26.10.2024 – Javer - Brcelona (408 km)

Śniadanie. Wyjazd do Barcelony z postojem w Saragosie – stolicy Aragonii znanej z mauretańskiego pałacu i barokowej Katedry. W Barcelonie udamy się na najsłynniejszą ulicę stolicy Katalonii na Ramblas – szerokiej i zadrzewionej alei, gdzie po zachodzie słońca przybywają niemal wszyscy mieszkańcy okolicy i masy turystów. Nawiedzimy również barcelońską Katedrę św. Eulali. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7

NIEDZIELA 27.10.2024 – Barcelona -  Montserrat – Barcelona (65 km)

Śniadanie. Przejazd na Monserrat  jedna z największych atrakcji Katalonii. Góra ta jest świętym miejscem Katalonii. Na górze klasztor  z posążkiem Madonny – La Moreneta (Czarnulka). Msza św. w jednej z kaplic klasztoru, a o godz. 13:00 występ chóru chłopięcego. Powrót do Barcelony i dalsze zwiedzanie miasta: bazylika Sagrada Familia,

Plac Hiszpański, Kolumna Kolumba z barcelońską mariną oraz wzgórze Montjuich i Pałac Kongresów. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8

PONIEDZIAŁEK 28.10.2024 – Barcelona – Gdańsk

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Barcelonie. Odprawa biletowo-bagażowa o godz. 11:25 i wylot do Gdańska o godz. 13:25. Zakończenie pielgrzymki na gdańskim lotnisku w Rębiechowie około godz. 20:50.

CENA: 4950 ZŁ

ŚWIADCZENIA

• Przelot samolotem na trasie Gdańsk – Warszawa – Barcelona – Warszawa – Gdańsk z bagażem rejestrowanym 23 kg + bagaż podręczny – 8 kg o wymiarach o wymiarach 55 x 40 x 23 cm,
  • Przejazd hiszpańskim autokarem wg programu
  • Noclegi w pokojach 2-osobowych
  • Opłaty klimatyczne,
  • Śniadania wg programu
  • Obiadokolacje wg programu
  • Opieka pilota na trasie wycieczki,
  • Przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,
  • Ubezpieczenie KL, NNW w Signal Iduna (Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe). Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).

CENA NIE OBEJMUJE

• Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
  • Bilety komunikacji miejskiej,
  • Indywidualne nagłośnienie,
  • Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,
  • Napoje do obiadokolacji.

UWAGI

• Zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
  • Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.

ZAPISY: Lucyna Rita Kucharska, tel. 606 497 190

352 0.099966049194336