02 wrzesień 2017

II edycja Budżetu Obywatelskiego

Zachęcamy do zapoznania się...

Kilka informacji o Budżecie Obywatelskim 2017. Głosowanie odbędzie się w dniach 18 września – 2 października, więc warto się do tego przygotować. Można głosować drogą elektroniczną – specjalna aplikacja będzie gotowa na stronach Urzędu Gminy Władysławowo – lub papierową. Wybieramy najwyżej 5 projektów (na liście będzie aż 30 projektów) – wiejskich i miejskich. Do wykorzystania jest 150 tys. na projekty wiejskie i 200 tys. złotych na projekty miejskie.
Po wstępnej lekturze – proponujemy skupić się na czterech dotyczących naszego terenu Parafii:
- 12 - Ratujmy historię naszej kapliczki – chodzi o kapliczkę w Tupadłach;
- 13 - Jupitery oświetlające boisko w Tupadłach;
- 14 - Świetlica w Jastrzębiej Górze dla mieszkańców Rozewia, Tupadeł i Jastrzębiej Góry;
- 23 - Budowa ciągu pieszego na ul. Garnizonowej w Rozewiu.
Nie ma się chyba co martwić, że razem te projekty przekraczają dostępną kwotę. Będą też inni głosować, więc się to jakoś ułoży. Jako piąty proponujemy projekt miejski – 25 - Płyta ogólnodostępnego boiska do gry w piłkę nożną z bramkami – okolice ul. Unruga we Władysławowie.
Ktoś może zapytać się dlaczego nie forsujemy projektu 19 – Utwardzenie płytami jumbo ul. Wilków Morskich w Jastrzębiej Górze? Projekt ten był ćwiczeniem, czy w 20 minut można napisać i udokumentować spełniający wszystkie kryteria projekt do Budżetu Obywatelskiego. Otóż można, więc wszystkich mieszkańców zachęcamy, aby w przyszłym wydaniu spróbowali swoich sił i przygotowali ciekawe projekty. A teraz ważne jest, aby wziąć udział w głosowaniu!

Słowo o muzyka u Jezuitów

Porządek Mszy Św. i Nabożeństw