15 lipiec 2017

Syberyjski BIAŁYSTOK zmartwychwstanie

KWESTA PO MSZACH ŚW.

W Niedzielę 16 lipca 2017 roku w naszej Parafii będziemy gościć o. Wojciecha Ziółka, SJ - przełożonego Jezuitów w Tomsku i będziemy zbierać fundusze na odbudowę spalonego kościoła na Syberii - przez całą niedzielę po Mszach św. do puszek.

W nocy z 19 na 20 kwietnia 2017 r. spłonął drewniany kościół w wiosce Białystok na Syberii – 250 km od Tomska.
Był to jeden z najstarszych kościołów katolickich na Syberii i jeden z dwóch drewnianych, które zachowały się do naszych czasów. Kościół był pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy, wybudowany został w latach 1910-19. Wioskę Białystok zamieszkują Polacy, których przodkowie przyjechali tam w końcu XIX wieku. Posługuje w tym kościele polski Jezuita o. Krzysztof Korolczuk SJ.

Dodatkowe informacje na stronie: www.belostok-catholic.ru/pl

Słowo o muzyka u Jezuitów

Porządek Mszy Św. i Nabożeństw