09 luty 2016

Będzie można otrzymać 7 lutego po mszach św. | Czytaj dalej

| archiwum aktualności

7 luty 2016 roku

• Dziś po mszach św. ministranci rozprowadzają Zdrapkę wielkopostną - to propozycja na indywidualne 40-dniowe rekolekcje w trakcie trwania Wielkiego Postu. Zachęcamy do złożenia ofiary.
  • Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Różaniec o godz. 15.00. Różaniec poprowadzi I Róża Ojców z Jastrzębiej Góry. Po nabożeństwie spotkanie tej Róży w Sali parafialnej.
  •      W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post – czas naszego duchowego przygotowania do świąt Wielkiejnocy.
  •      W najbliższą środę – Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły: ilościowy i jakościowy.
  •      Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15. Rozważania przygotowują poszczególne grupy i wspólnoty działające w naszej parafii. Szczegółowa lista znajduje się w zakrystii.
  •      Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30.
  •      Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w piątym tygodniu Wielkiego Postu.
  • Prasa katolicka jest wyłożona na stolikach za ławkami. Zachęcamy do lektury.
  • Ofiary na potrzeby ubogich można składać do puszki pod figurą św. Antoniego.
  • W niedzielnych ogłoszeniach (31 stycznia 2016) informowaliśmy o kosztach wywozu śmieci z cmentarza, które w perspektywie roku miały wynosić 4584 złote. W zeszłym tygodniu Parafia złożyła korektę deklaracji śmieciowej przy uwzględnieniu innego przelicznika i koszty wywozu śmieci obniżyły się do 1678 złotych. Dziękujemy tym, którzy nas oświecili i pomogli. Teraz taka kwota jest do udźwignięcia, choć ciągle pozostaje kwestia sprawiedliwości. Ponawiamy też apel, by śmieci z cmentarza zabierać do domu!
  • Zachęcamy do wsparcia swoim 1-procentem Fundacji MAGIS. Fundacja ta – prowadzona przez Jezuitów - ma na celu wspieranie cennych, nowatorskich inicjatyw edukacyjnych, sportowych, społecznych i kulturalnych; prowadzenie formacji duchowej i organizację wolontariatu. Misją Fundacji MAGIS jest inwestowanie we wszechstronny rozwój człowieka otwartego na potrzeby innych. Informacje o Fundacji można zaleźć na stronie internetowej Parafii i na ulotkach przy wyjściu z Kościoła.
Słowo o muzyka u Jezuitów

Porządek Mszy Św. i Nabożeństw