Aktualności

02 lipiec 2016

Zapraszamy na spotkania pomagające zgłębiać nasze życie duchowe. | Czytaj dalej

22 czerwiec 2016

znajdź i polub nas! | Czytaj dalej

| archiwum aktualności

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

24 lipca 2016 roku

 • Porządek Mszy św. w lipcu i w sierpniu w naszej parafii jest wywieszony na planszach przed kościołem, wydrukowany na folderach Festiwalu „Słowo i Muzyka u Jezuitów” oraz na stronie internetowej Parafii. Spowiedź w Kościele podczas wszystkich Mszy św. W okresie lipca i sierpnia wieczorem kościół będzie otwarty w dni powszednie do godz. 20.00.
 • W niedziele wakacyjne zapraszamy na 15-minutową prezentację naszych organów w wykonaniu Pana Organisty Tomasza Rozpędowskiego po Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00.
 • W poniedziałek 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa. Podczas wieczornej Mszy św. będziemy się modlić o bezpieczeństwo podróżujących, w intencji kierowców oraz wszystkich, którzy zginęli na drogach. Po Mszy św. błogosławieństwo pojazdów zakupionych w ostatnim roku. Serdecznie zapraszamy.
 • Zapraszamy na spotkania z cyklu Letnia Szkoła Duchowości Ignacjańskiej (LSDI). W każdy wtorek o godz. 19.00 będziemy wspólnie zgłębiać tajniki życia duchowego. Najbliższe spotkanie zatytułowane jest: „Św. Ignacy Loyola – nauczyciel modlitwy”.
 • W tym tygodniu, w ramach Jedenastego Międzynarodowego Letniego Festiwalu Muzycznego „Słowo i muzyka u Jezuitów”, zapraszamy na dwa koncerty: w środę 27 lipca na organach Marek Stefański, a towarzyszyć mu będzie Dumitru Harea z Mołdawii na fletni Pana. Natomiast w sobotę 30 lipca na organach zagra Dyrektor Artystyczny naszego Festiwalu prof. Roman Perucki, a towarzyszyć mu będzie Maria Perucka na skrzypcach. Koncerty rozpoczynają się o godz. 20.00. Wstęp wolny.
 • W przyszłą niedzielę – w uroczystość św. Ignacego Loyoli – patrona naszej Parafii będziemy świętować jubileusz 60 lat święceń najstarszego polskiego Jezuity o. Ryszarda Myśliwca. Jubileuszowa Masz św. o godz. 11.00. Zapraszamy.
 • Prasa katolicka jest wyłożona na stolikach za ławkami. Zachęcamy do lektury.
 • Ofiary na potrzeby ubogich można zakładać pod figurą św. Antoniego. Za wszelką pomoc dziękujemy.
 • Przypominamy o tradycji wody św. Ignacego. Jest to woda - jak woda z Lourdes - która pomaga wypraszać łaski zdrowia przez wstawiennictwo św. Ignacego Loyoli – założyciela zakonu Jezuitów i Patrona naszej Parafii. Wodę można otrzymać w specjalnie przygotowanych butelkach w zakrystii. Po wszystkich Mszach św. nowenna przed uroczystością św. Ignacego Loyoli, patrona naszej Parafii. A od czwartku na wieczornych mszach św. trzydniówka przed Uroczystością.
 • W tym tygodniu: 25 lipca, poniedziałek - święto św. Jakuba Apostoła / 26 lipca, wtorek - wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny / 27 lipca, środa - Papież Franciszek przylatuje do Polski i rozpoczynają się ŚDM / 29 lipca, piątek - wspomnienie św. Marty
   
Słowo o muzyka u Jezuitów

 

Porządek Mszy Św. i Nabożeństw

 

Niedziele i Święta

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

pw. św. Ignacego Loyoli

8:00, 9:30, 11:00, 18:00, 19:30, 21:00

 

KAPLICA ŚW. ANDRZEJA BOBOLI - Siostry Nazaretanki

ul. Kaszubska 9,

12.00

 

Dni powszednie

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

pw. św. Ignacego Loyoli

7.30, 18.00

 

KAPLICA ŚW. ANDRZEJA BOBOLI - Siostry Nazaretanki

ul. Kaszubska 9 środy / soboty

czerwiec / sierpień: 19.00