Akcja Katolicka

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Jastrzębiej Górze powstał w roku 2002 dzięki staraniom Dariusza Kupca i o. Andrzeja Bukowca S.J.

Po dwuletnim okresie próbnym w czerwcu 2004 r. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski zatwierdził POAK w Jastrzębiej Górze którego prezesem został Dariusz Kupiec.

Na spotkaniach zapoznano się z historią Akcji Katolickiej w Polsce i ustalono zadania do realizacji.

• Ewangelizacja, którą należy rozpocząć od siebie.
  • Praca z młodzieżą / organizowanie konkursów/
  • Zachęcenie parafian do korzystania z wystaw, prelekcji oraz odwiedzania biblioteki parafialnej.
  • Uczestniczenie w życiu Parafii.

Obecnie w Oddziale jest 12 członków.

Prezesem jest pani Brygida Meler.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

Stałym punktem spotkań jest tematyka formacyjna. Ojcowie Prelegenci przybliżają nam zagadnienia wiary i kościoła.

W spotkaniach mogą uczestniczyć osoby zainteresowane lub wspomagające Akcję Katolicką.

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY Kaszubska Tupadły Rozewie
105 0.15408396720886