GOŚCIE

WITAMY NAD MORZEM

Dla gości jak co roku przygotowujemy specjalne akcje na wakacje.

LIPIEC - SIERPIEŃ 2019

Aby Twoje wakacje były szczęśliwe i dobre proponujemy Ci pokarm dla duszy

•   OPALANIE PRZY JEZUSIE   Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, żadnych śpiewów i głośnych modlitw, tylko Ty i Pan Jezus - możesz napromieniować się Jego łaską. On milczy, ale działa.
  •   POGADAJ Z KSIĘDZEM   Może są takie sprawy, o których nie masz za bardzo z kim porozmawiać? Dlaczego nie pogadać z księdzem? Jesteśmy jezuitami i lubimy pomagać ludziom. Wieczorami spacerujemy pod kościołem, można nas zaczepić i porozmawiać o tym co dla Ciebie ważne.
  •   DUCHOWOŚĆ IGNACJAŃSKA W PRAKTYCE   Św. Ignacy Loyola zostawił wiele cennych rad jak się skutecznie modlić oraz podejmować właściwe decyzje. Możesz skorzystać z tej wiedzy w trakcie wykładów prowadzonych przez doświadczonych jezuitów.
  •   LEGENDA O JASTRZĘBIEJ GÓRZE   Nasza miejscowość istnieje już prawie 100 lat. Ciekawostki, fakty i anegdotki opowiada nasza chodząca encyklopedia pan Roman Kużel, senior. Spotkania odbywają się na świeżym powietrzu na ławeczkach przy kościele, a jeżeli pada deszcz to w dolnym kościele.
  •   WYSTAWA MALARSTWA   Stowarzyszenie Pasjonatów Malarstwa gromadzi dzieci i młodzież z naszego regionu, którzy przez cały rok trenują malarskie pasje, a w czasie wakacji prezentują swe dzieła.
  •   KONCERTY ORGANOWE   Letni Festiwal Muzyczny „Słowo i Muzyka u Jezuitów” już na trwałe wpisał się w ofertę wakacyjnych atrakcji kulturalnych. Artyści z całego świata koncertują na organach naszego kościoła oraz innych instrumentach - wydarzeniu patronuje i profesjonalnie organizuje Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.
  •   SŁOWO BOŻE   Na każdej mszy głosimy krótkie kazanie,  w którym chcemy nakarmić Cię Słowem, które daje światło, pocieszenie i radość.
  •   SPOWIEDŹ   Kiedy zapragniesz utopić swoje grzechy w Morzu Miłosierdzia, to czekamy na Ciebie w wyciszonych konfesjonałach zaczynając 30 minut przed każdą mszą.
  •   WODA ŚW. IGNACEGO   Mamy też Wodę św. Ignacego, która służy chorym oraz kobietom w ciąży i starającym się o potomstwo. Ostatniego dnia miesiąca Msza św. przez wstawiennictwo św. Ignacego Loyoli i błogosławieństwo matek w ciąży.

Akcje na Wakacje - POBIERZ PLAKAT

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY Kaszubska Tupadły Rozewie