13 lutego 2020

WINNICA RACHELI

UZDROWIENIE PO ABROCJI

W dniach 17-19 kwietnia 2020 w Gdańsku Matemblewie, w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej odbędą się rekolekcje „Winnica Racheli” – uzdrowienie po aborcji.

Rekolekcje odbywają się w formie warsztatów w małej grupce, jest zapewniona dyskrecja i opieka duchowa.

Kto może przyjechać na takie rekolekcje? Każda osoba, która bezpośrednio lub pośrednio czuje się dotknięta aborcją.

Rekolekcje prowadzi: siostra Małgorzata Słomka, Agnieszka Lewandowska, ks. Jacek Nawrot.

Informacji udziela i zapisy prowadzi Wiesia tel. 578 054 725

Wiele czasu upłynęło i dużo się wydarzyło do momentu możliwości zajęcia się tematem uzdrowienia po aborcji na Pomorzu. Tak wiele osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, dotkniętych problemem, cierpią latami. Rekolekcje nie są terapią, ale pomocą w procesie uzdrowienia po tak trudnym doświadczeniu. Jezus powiedział i dziś mówi to samo: „I ja Ciebie nie potępiam” (J 8, 1-11).  Rekolekcje to taka praca w winnicy Pana - co prawda ciężka, wymagająca ale przynosząca pokój, nadzieje, przebaczenie, pomaga nazwać uczucia, przezwyciężyć trudności, uzdrowić relacje rodzinne.

Zapraszamy kobiety, mężczyzn, matki, ojców, dziadków i rodzeństwo nienarodzonych dzieci. Niektórzy po kilku latach , a nawet po dłuższym okresie od tego bolesnego zdarzenia zyskują nowe życie. Modlimy się, aby w rekolekcjach odważyli się uczestniczyć lekarze, pielęgniarki i inne osoby związane z przeprowadzaniem aborcji. Jeżeli Jezus usłyszy jak bardzo nasze serce pragnie być uzdrowione i skierujemy tą prośbę właśnie do Niego, to wystarczy, a on powie: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła” (Mk 10, 46-52).

Więcej informacji: Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gdańskiej