30 listopada 2019

RORATY

Przygotowanie do Bożego Narodzenia

Oto Jezus nadchodzi! Przygotujmy się na spotkanie!

RORATY - to według staropolskiej tradycji msza adwentowa sprawowana wcześnie rano, o świcie, zanim jeszcze wstanie słońce. Jest zapowiedzią oczekiwanego Zbawiciela, który jest Światłością świata i przyjdzie rozświetlić nasze ciemności.

RORATY celebruje się w ciemności, przy blasku świec i lampionów. Po ich zakończeniu nastaje jasny poranek, nowe życie i nadzieja.

RORATY są wyrzeczeniem adwentowym, mobilizują do wczesnego wstawania z łóżka, dyscyplinują ducha i ciało.

RORATY w naszym kościele parafialnym odprawiamy codziennie w dni powszednie

od poniedziałku do soboty godz. 630

Po mszy roratniej KAKAO dla dzieci i KAWA dla dorosłych

Zapraszamy!

Nie prześpij Adwentu!

Nie marnuj życia w łóżku!

Przyjdź na Roraty!

RORATY - plakat